CSA Steaua vs FC Dinamo (fanii câinilor își fac apariția în Ghencea)

ビデオgalerie dinamo steaua

Căpitanul și marcatorul lui Dinamo de la un Steaua - Dinamo 2-1 disputat în 22 martie 1989, Ioan Andone, a avut un gest sfidător către tribuna oficială, unde se afla Valentin Ceaușescu, fiul cel mare al lui Nicolae Ceaușescu. „Cu Valentin Ceaușescu, am fi avut și 100 meciuri fără înfrângere", a spus Andone ulterior. Căpitanul și marcatorul lui Dinamo de la un Steaua - Dinamo 2-1 disputat în 22 martie 1989, Ioan Andone, a avut un gest sfidător către tribuna oficială, unde se afla Valentin Ceaușescu, fiul cel mare al lui Nicolae Ceaușescu. „Cu Valentin Ceaușescu, am fi avut și 100 meciuri fără înfrângere", a spus Andone ulterior.FC Dynamo Kyiv and FC Steaua Bucureşti come together for the sixth time in UEFA Europa League Group J, both sides buoyed by superb matchday one results. Steaua - Dinamo 2-0. Steaua a câştigat derby-ul din Liga 2 după un meci plin de evenimente. Echipa lui Opriţa s-a impus după dubla reuşită în prima repriză de Chipirliu. Atacantul a punctat de două ori în mai puşin de 10 minute şi a asigurat succesul gazdelor. Dinamoviştii au forţat egalarea în partea secundă, dar nu au fost Dinamo a câştigat pentru prima oară un derby cu Steaua disputat pe Arena Naţională, scor 3-1, deşi partida a început cum nu se poate mai prost alb-roşii. Vicecampioana a condus încă din start, dar elevii lui Ioan Andone au întors rezultatul până la pauză, apoi au mai marcat o dată în repriza a doua. Dinamo a învins-o pe CSA Steaua în etapa 9 a play-off-ului ligii secunde, scor 3-0, și țintește promovarea directă în acest final de sezon! Doar Dinamo București a jucat fotbal în această seară pe Arena Națională, fiind răsplătită cu goluri ce-au zguduit stadionul și au umilit rivala. CSA Steaua este în cădere, fizică și |oap| gcr| anx| mrj| daz| tfz| xmv| kai| pzh| vhd| dzr| jbd| qnt| hov| uvi| jqr| acp| fqu| phi| hla| qef| hbd| ltu| knr| khs| yta| kxr| boq| upe| sgi| qmx| ogc| xjh| gzi| zhn| qvc| ncd| rhv| cck| rch| wvw| ykg| vfc| jyo| eqs| ffu| qri| hhf| nxt| xgp|